رنگ اپوکسی

برچسب‌ها رنگ اپوکسی ، حلال رنگ اپوکسی چیست؟ قیمت رنگ اپوکسی کف ، طریقه استفاده از رنگ اپوکسی ، انواع رنگ اپوکسی ، فروش رنگ اپوکسی ، نحوه اجرای رنگ اپوکسی کف ، رنگ اپوکسی فلز ، رنگ اپوکسی دیوار

اصطلاح اپوکسی به گروه شیمیایی اطلاق میشود که در آن یک اتم اکسیژن با دو اتم کربن دیگر که به نوعی به هم پیوند خورده اند متصل می‌باشد. ساده ترین اپوکسی دارای یک ساختمان حلقوی سه عضوی بوده که اصطلاحاً به آن "1 و 2 اپوکسی" یا "آلفا اپوکسی" گفته می‌شود. شکل زیر ساختمان شیمیایی ایده آل یک اپوکسی را نشان میدهد که به عنوان ساده ترین مشخصه هر مولکول پیچیده اپوکسی شناسایی شده است.

کاربرد اپوکسی

کاربرد موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌ است و مهمترین آن در ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی میباشد و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها,مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند و تقویت‌کننده‌ها می‌شود .
ساختار شیمیایی اپوکسی‌ها این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند.
بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا میکند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی‌ خالص عایق الکتریکی می باشد. برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.

 

قیمت رنگ اپوکسی

برای دریافت لیست قیمت رنگ اپوکسی کافیست تا با کارشناسان فروش اکسیر پرگاس از طریق تلفن و تلگرام ارتباط یرقرار کنید.

 

 02126764739

09909466957

رنگ اپوکسی - رنگ پلی یورتان - قیمت رنگ اپوکسی -قیمت اپوکسی

چقدر فرق این دو را میدانید؟: رنگ اپوکسی یا پوشش اپوکسی 1

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ اپوکسی ، قیمت رنگ اپوکسی کف ، رنگ اپوکسی چیست ؟ ، فروش رنگ اپوکسی ، اجرای رنگ اپوکسی ، نحوه ی استفاده از رنگ اپوکسی ، کاربرد رنگ اپوکسی ، رنگ اپوکسی دیوار ، رنگ اپوکسی زینک ریچ نوشته شده توسط Super User

امروزه یک سردرگمی رایجی بین صاحبان خانه که به دنبال استفاده پوشش اپوکسی برای کف پارکینگ خود هستند، وجود دارد. پوشش اپوکسی یا رنگ اپوکسی؟ آیا فرقی دارند؟ اگر بله، کدام بهتر است؟ راحتترین راه برای فهمیدن این موضوع، یادگری تفاوت بین رنگ، رنگ اپوکسی و پوشش اپوکسی ست که به شما کمک میکنه تمامی سردرگمی های موجود از بین رفته و تصمیم درست بگیرید.
اولین اشتباهی که می بایست تصحیح کنیم این است که بپذیریم پوشش اپوکسی رنگ نیست. رنگ کف پارکینگ یک محصول لاتکس اکریلی است. بسیاری از کارخانه های معروف تولیدی رنگ، مقداری اپوکسی به رنگهای خود اضافه کرده و آنها را تحت عنوان رنگ ترکیبی با 1واحد اپوکسی، تولید میکنند. این کار باعث چسبندگی و ماندگاری بهتر محصول نسبت به رنگهای اکریل استاندارد می شود اما همچنان نمی توان آن را یک محصول اپوکسی دانست.
واژه رنگ اپوکسی هنگامی بر سر زبانها افتاد که کارخانه های اپوکسی متوجه شدند مردم برای جست و جو جهت پیدا کردن پوشش اپوکسی استفاده میکنند. موج عمومی "خودت انجام بده" باعث ترکیب واژه های رنگ و پوشش شده. در نتیجه بسیاری از بازاریابهایی که برای کارخانه های تولید اپوکسی فعالیت می کردند، از این ترکیب برای تسخیر ذهن عموم مردم استفاده کردند و این اصطلاح را در میان مردم جا انداختند.
نتیجه آن شد که اوضاع از قبل هم پیچیده تر شد برای مصرف کنندگان. مشکل این موضوع زمانی خود را نشان داد که مردم گمان کردند رنگ اپوکسی برای کف پارکینگ خریداری کردند در حالی که بسیاری از آنها رنگ اکریل استاندارد خریداری کرده اند.

 

قیمت رنگ و کفپوش اپوکسی

برای دریافت لیست قیمت رنگ و کفپوش های اپوکسی کافیست تا با کارشناسان فروش اکسیر پرگاس از طریق تلفن و تلگرام ارتباط یرقرار کنید.

 

 02126764739

09909466957

رنگ جدول

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ جدول ، رنگ آمیزی جداول سطح شهر ، قیمت رنگ جدول ، قیمت رنگ جدول خیابان ، مناقصه رنگ آمیزی جداول ، قیمت رنگ آمیزی جداول ، دستگاه رنگ آمیزی جداول ، رنگ در حل جدول ، لیست قیمت رنگ ترافیکی نوشته شده توسط Super User

رنگ جداول خیابان

کارخانه تولید رنگ اکسیر با فرمول جدید اقدام به تولید رنگ جدول خیابان با مقاومت متفاوت در کشور نموده است رنگ جدول خیابان و رنگ جدول سطح شهر برای سه جهت مورد استفاده قرار میگیرند


۱. محافظت از جدول با رنگ جداول

۲.مشخص نمودن حریم جاده به خصوص در شب با رنگ جدول خیابان و رنگ جداول اتوبان

۳.نقش زیبایی با رنگ جداول خیابان بسیار مهم بوده و جز المانهای مهم شهری میباشد

کارخانه رنگ اکسیر به عنوان تولید کننده رنگ جدول خیابان و تولید کننده رنگ ترافیکی با در دست داشتن استاندارد از پژوهشگاه پلیمرایران یکی از با کیفیت ترین محصولات کشور را در زمینه رنگ جداول خیابان و رنگ ترافیکی نموده است.

قیمت رنگ جداول و قیمت رنگ ترافیکی کارخانه رنگ اکسیر نسبت به کیفت خوب ان بسیار مناسب بوده و برای پیمانکار رنگ امیزی ترافیکی و پیمانکار رنگ امیزی جداول بسیار مقرون به صرفه میباشد از طرفی گروه صنعتی اکسیر مجری رنگ امیزی جدول خیابان و اجرا کننده خطوط ترافیکی نیز میباشد و با داشتن ماشین الات رنگ و ماشین رنگ ترافیکی پروژه بزرگی را در کشور اجرا نموده است مجریان رنگ امیزی جدول خیابان و رنگ ترافیکی شرکت اکسیر خدمات خوبی را با سرعت و دقت بالا انجام میدهند فروش رنگ ترافیکی و فروش رنگ جداول از طریق دفتر مرکزی و فروشگاه رنگ اکسیر صورت میپذیرد.

قیمت رنگ جدول و قیمت رنگ ترافیکی

برای دریافت لیست قیمت رنگ ترافیکی و رنگ جداول خیابان کافیست تا با کارشناسان فروش اکسیر پرگاس از طریق تلفن و تلگرام ارتباط یرقرار کنید.

 

 02126764739

09909466957

 

رنگ جدول - رنگ جداول - قیمت رنگ جداول خیابان

رنگ ترافیکی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ جدول ، رنگ آمیزی جداول سطح شهر ، قیمت رنگ جدول ، قیمت رنگ جدول خیابان ، مناقصه رنگ آمیزی جداول ، قیمت رنگ آمیزی جداول ، دستگاه رنگ آمیزی جداول ، رنگ در حل جدول ، لیست قیمت رنگ ترافیکی نوشته شده توسط Super User

رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی اکسیر محصولی متفاوت و با کیفیت برتر نسبت به رنگهای ترافیکی موجود در کشور میباشد . فروش رنگ ترافیکی و تولید رنگ ترافیکی در کشور و استفاده روز افزون این محصول باعث شده تا شرکت اکسیر محصولی مناسبی با دوام بالا و سرعت خشک شدن بهتری رو به بازار ارائه داده است . خرید رنگ ترافیکی در میان پیمانکاران رنگهای ترافیکی در سطح کشور و نیاز به محصول با کیفیت که باعث ماندگاری بالاتر در زمینه رنگ ترافیکی و رنگ جدول خیابان میشود گروه صنعتی اکسیر با در دست داشتن فرمول رنگ ترافیکی نانو و رنگ جداول جدید و در داشتن ازمایش های پژوهشگاه پتروشیمی و پلیمر ایران اقدام به ارائه رنگهای ترافیکی و رنگ جدول خیابان با کیفیت متفاوت نسبت به رنگهای ترافیکی موجود بازار و رنگ جداول خیابان به بازار ارائه میدهد.
محصولات ارائه شده با رنگهای مختلف مثل رنگ زرد ترافیکی رنگ سفید ترافیکی تک جزئی رنگ ترافیکی دو جزئی رنگ گرم ترافیکی رنگ نانو برای جداول خیابان رنگ جداول خیابان در رال های مختلف و رنگ ترافیکی برجسته و رنگ جداول سطح شهر را به مشتری ها و پیمانکتران ارائه میدهد رنگ اکسیر پرگاس با استفاده از ادتیو اروپایی رنگ ترافیکی و رنگ جداول و رنگ بتن کیفیت محصولات را دو چندان کرده است رنگ ترافیکی دو جزئی مناسب برای خط کشی پارکینگ رنگ خطوط عابر پیاده . رنگ برجسته حاشیه اتوبان .رنگ جدول خیابان .رنگ خطوط ترافیکی .رنگ گرم ترافیکی و رنگ علائم ترافیکی با توجه به ضخامت بالا و استقامت بیشتر

 قیمت رنگ ترافیکی

برای دریافت لیست قیمت رنگ ترافیکی و همچنین مشاوره ی رایگان در مورد رنگ های ترافیکی و رنگ های جداول از طریق تماس و تلگرام با شماره های زیر در ارتباط باشید : 

 

 02126764739

09909466957

 

 

 

 

مزایای استفاده از رنگهای صنعتی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ صنعتی ، رنگ صنعتی چیست؟ , ترکیبات رنگ های صنعتی , قیمت رنگ صنعتی , رنگ صنعتی اپوکسی , رنگ های صنعتی ایران , خرید رنگ صنعتی نوشته شده توسط Super User

پیشگیری از زنگ زدگی و خوردگی:

یکی از راه های نگهداری و تعمیر دستگاههای صنعتی این است که از زنگ زدگی و خوردگی محافظت کنید. زنگ زدگی و خوردگی در نهایت منجر به آسیب دستگاه می شود که موجب خرابی طولانی مدت آن و اعمال هزینه های اضافی خواهد شد.

مقاومت در برابر آب و هوا:

استفاده از رنگهای صنعتی به عنوان پوششی برای دستگاههای صنعتی منجر به مقاومت در برابر تغییرات ناشی از آب و هوا ، حفاظت در برابر آسیب های ناشی از رطوبت، باران اسیدی، خوردگی و غیره می گردد. رنگهای صنعتی مقاوم در برابر اشعه زیانبار UV می تواند بسیار کاربردی باشد.

حفاظت حرارتی:

درجه حرارت بالا می تواند محیطی تهاجمی برای تجهیزات صنعتی ایجاد کند. خوشبختانه، تولیدکنندگان رنگهای صنعتی یک سری پوشش مقاوم در برابر حرارت ارائه کرده اند که حفاظت کافی در برابر شوک حرارتی و سایر مشکلات معمول در محیط های صنعتی را فراهم می کند.

 

پوشش اپوکسی سرامیکی چیست؟

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ صنعتی ، رنگ صنعتی چیست؟ , ترکیبات رنگ های صنعتی , قیمت رنگ صنعتی , رنگ صنعتی اپوکسی , رنگ های صنعتی ایران , خرید رنگ صنعتی

پوشش اپوکسی سرامیکی

یک پوشش مقاوم در برابر سایش منحصر به فرد است که با اتصال ذرات سرامیکی به یک سیستم رزین محافظت می شود و بنابراین پوسته سرامیکی را پوشش می دهد. هر ذره و سرامیک پوشیده شده با رزین و می شود محکم در فیلم درمان بسته بندی شده.

پوشش اپوکسی و سرامیک فراهم می کند:

 

  • مقاومت در برابر سایش زیاد
  • مشخصات فیلم انعطاف پذیر
  • مقاومت در برابر خوردگی بالا
  • قدرت دی الکتریک بالا
  • نفوذ پذیری پایین
  • فیلم قابل بازیافت
  • قابل قبول برای تماس با مواد غذایی


رنگ اپوکسی یکی از انواع مختلف رنگ است. اپوکسی را می توان برای هر دو سطح داخلی و در فضای باز استفاده کرد، اما معمولا به عنوان یک پوشش کفپوش کفپوش عموم استفاده می شود. هنگامی که خشک میشود، رنگ اپوکسی به یک سطح سخت و با دوام تبدیل می شود، آن را انتخاب مناسب برای کف پوش پوشش می دهد. بزرگترین نقص در رنگ اپوکسی این است که رنگ حاوی گازهای کمی سمی است و برای فرد معمولی رنگ کردن آن مشکل است. همچنین، اگر اشتباهات ساخته شده یا سطح رنگ خشک و صاف باشد، ممکن است بسیار دشوار و گران باشد

مقاوم در برابر ضربه

رنگ اپوکسی بسیار قوی و مقاوم در برابر ضربه است، به این معنی که اگر آیتم ها بر روی سطح کاهش یافته یا رانده شوند، شكستگی، شكستن یا تقسیم بندی نخواهند شد. با توجه به این قدرت، رنگ اپوکسی معمولا در انبارها، گاراژها و مغازه های تعمیر خودرو استفاده می شود

ضد لغزش

اکثر رنگ های اپوکسی حتی اگر مرطوب یا روغنی باشند، مقاوم به لغزش است. با استفاده از یک سیستم اپوکسی اکریلیک دو بخش مبتنی بر آب، رنگ اپوکسی قادر به ارائه یک سطح مقاوم در برابر لغزش است. اگر این ناحیه از ترافیک سنگین باشد، ممکن است بخواهید از یک پوشش اپوکسی غیر لغزش استفاده کنید که یک سطح بافت را برای سطح محافظتی اضافی فراهم می کند

مقاوم در برابر آتش

اکثر رنگ های اپوکسی مقاوم در برابر شعله یا مقاوم در برابر آتش هستند. آنها می توانند حرارت تا 200 درجه سانتیگراد یا حدود 390 درجه فارنهایت را تحمل کنند. برای اطمینان از استفاده از رنگ اپوکسی که استفاده می کنید، مقاوم در برابر آتش است، برچسب محصول را بررسی کنید. با توجه به مقاومت در برابر آتش رنگ اپوکسی، معمولا در فرورفتگی های آتش نشانی، محصولات هواپیمایی تجاری و مناطق تولید و ذخیره سازی مواد منفجره استفاده می شود

 

 

قیمت پوشش سرامیکی

برای دریافت لیست قیمت رنگ های سرامیکی کافیست تا با کارشناسان فروش اکسیر پرگاس از طریق تلفن و تلگرام ارتباط یرقرار کنید.

 

 02126764739

09909466957

 

رنگ اپوکسی ، رنگ پلی یورتان ، رنگ سرامیکی ، رنگ مخازن ، رنگ مخزن ، قیمت رنگ سرامیکی

رنگ آلکیدی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ سوله ، رنگ سوله ای ، قیمت رنگ سوله ، رنگ کف سوله ، رنگ سقف سوله ، رنگ آمیزی سوله

رنگ آلکیدی یا رنگ با پایه روغنی ، جزو رنگهای کاربردی محبوب است که دوام بالایی دارد . رنگ های آلکیدی جلوه ی ظریف و سنگینی را فراهم می کند که خاک و لکه را به خود نمی گیرد. این رنگ ها بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهند ، به راحتی تمیز می شوند.
اگرچه رنگ های آلکیدی به عنوان رنگ هایی با پایه روغنی شناخته می شوند، اما در واقع ترکیبات پایه ای روغنی در ساختار آنها وجود ندارد. رنگ های آلکیدی ، در برابر سایش مقاوم هستند. استفاده از این رنگ ها برای مناطقی با تردد زیاد در خانه مانند راهرو ها و اتاق های بازی کودکان ترجیح داده می شود. همچنین رنگ های آلکیدی نسبت به رطوبت ، مقاوم هستند. در نتیجه این رنگها انتخاب خوبی برای آشپزخانه، حمام و همچنین کابینت و مبلمان هستند.
رنگ آلکیدی با داشتن ویژگی هایی همچون براقیت خوب ، حفظ طولانی شید رنگی از سایر رنگ ها متمایز می گردد. رنگ های آلکیدی بر پایه رزین های آلکیدی ساخته شده و در انواع فام از سفید تا مشکی هستند . رنگ های براق آلکیدی مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و رطوبتی دارد و از براقیت قابل توجهی برخوردار هستند.
رنگ آلکیدی روی سطوح فلزی، چوبی، سیمانی و گچی در مصارف ساختمانی استفاده می شود.

 

قیمت رنگ آلکیدی

برای دریافت لیست قیمت رنگ های آلکیدی کافیست تا با کارشناسان فروش اکسیر پرگاس از طریق تلفن و تلگرام ارتباط یرقرار کنید.

 

 02126764739

09909466957

 

رنگ آلکیدی - رنگ پایه روغنی - رنگ صنعتی - رنگ سوله - رنگ سوله ای

گروت اپوکسی و موارد مصرف

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها

گروت و موارد مصرف آن

تعریف گروت : گروت تشکیل شده از آب ، سیمان ، ماسه و افزودنی های متداول دیگر است. از گروت ها برای پر کردن فضاهای خالی و ترک های بزرگ ، لایه لایه شدن و یا خرد شدن استفاده می کنند.از این لحاظ کاربرد گروت شبیه ملات می باشد. مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت منبسط شونده خاصیت غیر انقباضی دارد از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل، زیر صفحه ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها و ...استفاده می شود. ملات ها و گروت ها باعث مقاومت های مطلوب و مطمئن و همچنین اتصال پایدار بین ملات یا گروت و سازها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا ملات قرارگیرد از یک طرف و سطح زیرکار از طرف دیگر می شود. بطور کلی دو روش ملات ریزی یا گروت ریزی در داخل حفرات وجود دارد.
گروت ریزی با گروت سیال
روش گروت سیال در محل هایی که حفرات تقریباً بسته و مسدود و غیر قابل دسترسی بوده استفاده می شود ولی بیرون از آن، گروت کاری براحتی امکان پذیراست.

عملکردهای گروت چیست؟

گروت باید قوام یافته و سیال باشد و در حالت معمولی جاری شود. گروت نباید دچار جداشدگی آب و سنگدانه از هم شود و ته نشین نشود. گروت نباید دچار جمع شدگی قابل ملاحظه ای شود. گروت باید توان نگهداری آب ملات بتنی و سیمان را داشته باشد. گروت باید در حداقل زمان به مقاومت مطلوبی دست یابد. مجموعه موارد ذکر شده نیازمند همگونی مخلوط، مواد چسباننده و مصالح سنگی و مواد افزودنی است. اگر مخلوط گروت در کارگاه ساختمانی ساخته شود و از مصالح سنگی موجود استفاده شود، دانه بندی مناسب در گروت بدست نخواهد آمد.
انواع گروت چیست؟ گروت منبسط شونده بر پایه سیمان. گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری بسپار گروت اپوکسی دوجزیی و یا سه جزیی. گروت آماده منبسط شونده

 

'گروت اپوکسی - رنگ اپوکسی - رنگ پلی یورتان - رنگ ترافیکی -رنگ صنعتی

انواع رنگ های صنعتی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ صنعتی ، رنگ صنعتی چیست؟ , ترکیبات رنگ های صنعتی , قیمت رنگ صنعتی , رنگ صنعتی اپوکسی , رنگ های صنعتی ایران , خرید رنگ صنعتی

رنگهای صنعتی یک نوع پوشش است که با توجه به بالاترین استانداردهای صنعتی در زمینه مقاومت شیمیایی و خوردگی طراحی شده است. این مواد از پلیمری ساخته شده است که سخت ترین پوشش را ارائه می دهند. آنها طراحی شده اند تا از خوردگی در اتصالات و لوله های فولادی که حاوی گازها، روغن، آب، فاضلاب، پتروشیمی و تجهیزات پردازش مواد غذایی است و نیازمند پوشش نچسب می باشد ، ممانعت بعمل آورد. همچنین در تجهیزات کشاورزی، خودرو و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ صنعتی ، رنگ ترافیکی ، رنگ سوله
رنگهای صنعتی عمر مفید مواد را افزایش داده که به نوبه خود هزینه های جایگزینی را محدود می کند.
برخی از پلیمرهای معمولی وجود دارند که به عنوان رنگ صنعتی استفاده می شوند عبارتند از:
اپوکسی
پلی یورتانی
فلورو پلیمر
از رنگهای صنعتی چوب ، اغلب در مواردی چون مبلمان، لوازم خانگی، لوازم حمام و آشپزخانه استفاده می شود. رنگهای صنعتی هنگامیکه به عنوان پوشش رویه استفاده شوند از نظر نوع رزین به کار رفته به عنوان رزین پایه دارای محدودیت های بیشتری هستند. هرچه به سطوح زیرین نظیر پوشش اصلی و آستری می رویم ، تنوع رنگهای صنعتی بیشتر می شود. به عنوان مثال آستری های اپوکسی، آستری های پلی یورتانی، آستری های فوری و آستری های کوره ای از گستردگی این محصولات خبر می دهند.

اطلاعات پایه ی رنگهای صنعتی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها رنگ صنعتی ، رنگ صنعتی چیست؟ , ترکیبات رنگ های صنعتی , قیمت رنگ صنعتی , رنگ صنعتی اپوکسی , رنگ های صنعتی ایران , خرید رنگ صنعتی

علم شیمی پایه و اساس تولید رنگ صنعتی می باشد. این محصول از پرمصرف ترین رنگ ها ست که در زندگی بشر استفاده می شود. رنگ های صنعتی معمولاً به صورت مایع تولید شده و با استفاده از تجهیزات صنعتی مناسب ، بر روی سطح اعمال می گردند.زیر سازی در این نوع رنگ نقش مهمی دارد. زیرا با در نظر گرفتن قیمت بالای رنگ های صنعتی انتظار می رود تا مدت ماندگاری آنها بالا بوده و نیازهای ما را هم برآورده سازد.

پیش از اعمال رنگ بر روی سطوح فلزی یا بتنی ، بایستی بستر سازی مناسبی مطابق با استانداردهای بین المللی صورت گیرد.

رنگ های صنعتی معمولاً در ۲ یا ۳ لایه و یا بیشتر اجرا میگردند. رنگهای صنعتی محصولاتی هستند که طراحی آنها با توجه به خواص و عملکرد محافظتی صورت می گیرد . اگرچه حفاظت هدف اصلی آنهاست، می توان طراحی زیبا و مناسبی برای این دسته محصولات در نظر گرفت.

 

  رنگ سوله ای -رنگ جداول -رنگ صنعتی ، رنگ ترافیکی


برخی از رنگهای صنعتی همچون اپوکسی ها و پلی اورتان ها دوجزئی بوده که طبق دستور العمل کارخانه تولید کننده با نسبت های متفاوت با یکدیگر ترکیب شده و سپس بر روی سطح اعمال می گردد . یکی از کاربردهای مهم رنگهای صنعتی ، کنترل خوردگی بتن و فولاد می باشد . کاربرد رنگهاي صنعتي در محيط هاي صنعتي بوده و بمنظور رنگ آميزي و پوشش دهي محصولات صنعتي به كار مي روند.

رنگهای صنعتی بازار بزرگی تشکیل می دهند که طی آن صدها میلیون گالن در سال برای کارخانجات مختلف صنعتی فروش دارند.